Inovatívne účinné látky

MIZI – spoločník v chove prasiat

Praktické pokusy s inovatívnou účinnou látkou  firmy  SHAUMANN MiZi z mikronizovaného oxidu zinočnatého poukazujú na veľmi sľubné výsledky.

RUMIVITAL optimalizuje bachorovú fermentáciu a pomáha dosiahnuť lepšie využitie krmiva

Výskumná spoločnosť ISF Schaumann Forschung prezentuuje pomocou RUMIVITAL-u inovatívny fermentačný produkt na zvýšenie premeny živín v bachore dojníc.

AKTIMAG - organicky viazaný horčík s vysokou biologickou využiteľnosťou

AKTIMAG je zlúčenina horčíka a aminokyseliny glycín. Ión horčíka je vďaka svojej väzbe s dvoma molekulami glycínu tak stabilný, že v gastrointestinálnom trakte nedochádza k žiadným iným reakciám s inými antiónmi ako sú napr. fosforečnany nebo proteíny.

ZELLPRO pre dojnice - nový bunkový ochranný kompex proti voľným radikálom

ISF Schaumann Forschung vyvinila  pomocou ZELLPRO ochranný bunkový systém na báze antioxidatívnych účinných látok ako sú vitamín E, meď, zinok, mangán a selén, ktoré profylakticky vplývajú proti oxidatívnemu stresu.

AMINOTRACE - inovatívny vývoj organicky viazaných stopových prvkov

AMINOTRACE-organicky viazané stopové prvky z vlastnej produkcie firmy SCHAUMANN

CERAVITAL – fermentačný komponent pre ošípané, hydinu a hovädzí dobytok

Účinkom CERAVITALu sa stáva frakcia neškrobových polysacharidov v kŕmnych zmesiach pre ošípané, hydinu a prežúvavce  lepšie využiteľná.Tieto uhľohydráty sú zvieratá schopné stráviť len obmedzenom množstve.

ASS-CO FERM - živé kvasinky a probiotiká pre metabolizmus bachora

ASS-CO FERM je kombinácia probiotík, živých kvasiniek  a ďalších účinných látok, stabilizujúcich látkovú výmenu  bachora. ASS-CO FERM posilňuje zdravie, zvyšuje mliečnu úžitkovosť  a príjem krmiva.

PROVITA LE – SCHAUMANN - probiotikum pre teľatá

PROVITA LE je kombináciou dvoch vysokoúčinných kmeňov baktérií mliečneho kvasenia. Potlačuje patogénne organizmy a posilňuje priaznivú mikroflóru v črevom trakte teliat.

BOVIN-S-KOMPLEX – kombinácia vitamínov a stopových prvkov pre hovädzí dobytok

Špeciálna kombinácia vitamínov a stopových prvkov optimalizuje výživu  a kŕmenie dojníc najmä pri skrmovaní bielkovinových krmív s vysokou degradáciou bielkovín ako je napr. trávna siláž a pastevný porast.

BONVITAL – probiotická doplnková látka

BONVITAL je probiotickou alternatívou výskumu firmy SCHAUMANN na zabezpečenie úžitkovosti vo výkrme hydiny a v chove prasiat – od prasnice až po výkrm.