AKTIMAG - organicky viazaný horčík s vysokou biologickou využiteľnosťou


S AKTIMAG vyvinul SCHAUMANN vysoko využiteľnú formu horčíka. Minerálny prvok je pomocou patentovaného postupu viazaný v komplexe s dvoma molekulami aminokyseliny glycín. Z tohto dôvodu zostáva v tráviacom trakte stabilný a pre organizmus vysoko využiteľný. AKTIMAG je vhodný na výživu prasiat, hydiny a hovädzieho dobytka.

 

Prísun horčíka má vo výžive zvierat podstatný význam


Horčík je životne dôležitý minerálny prvok a plnohodnotná živina. Ovplyvňuje prenos vzruchov z nervových buniek do svalových buniek a zabezpečuje ich optimálnu súhru. Ak sa horčík nedoplňuje v potrebnom množstve, dochádza k výskytu nadmernej vzrušivosti nervov a nervozite zvierat.

Ďalšie dôležité funkcie plní horčík ako súčasť kostí, zubov a tiež ako aktivátor viac ako 300 enzýmov. Ovplyvňuje elasticitu kostí a popri draslíku tvorí dôležitú minerálnu súčasť buniek..

 

 

Forma väzby horčíka ovplyvňuje jeho kvalitu pre výživu zvierat.

 

AKTIMAG je zlúčenina horčíka a aminokyseliny glycín. Zvláštnosťou je kombinácia horčíka a dvoch molekúl glycínu. Výrazná výhoda sa prejavuje počas trávenia: ión horčíka je vďaka svojej väzbe s dvoma molekulami glycínu tak stabilný, že v gastrointestinálnom trakte nedochádza k žiadným iným reakciám s inými antiónmi ako sú napr. fosforečnany nebo proteíny. Tým horčík zostáva vysokostráviteľný.

 

Patentovaný spôsob ponúka zákazníkom firmy SCHAUMANN náskok


Glycinát horečnatý sa vyrába pomocou postupu, ktorý patentovala spoločnosť ISF SCHAUMANN FORSCHUNG. Ide o reakciu pevných látok. Okrem vysokej biologickej využiteľnosti umožňuje špeciálna väzba vysoký obsah horčíka – minimálne 11,5 %. AKTIMAG bol zaradený do registra kŕmnych surovín a vo výžive zvierat ho možno použiť neobmedzene.

 

Potvrdený pozitívny účinok AKTIMAG

 

Pokusy vo výžive prasiat a hydiny potvrdzujú pozitívny účinok AKTIMAG-u. Vo výkrme brojlerov sa dosiahla päťnásobne vyššia využiteľnosť AKTIMAG-u v porovnaní s oxidom horečnatým.

Použitím  AKTIMAG-u možno optimálne pokryť potrebu horčíka aj v  zložitých metabolických situáciách  ako je napr. laktačná špička, zmena ustajnenia, presuny zvierat, atď. Pomocou AKTIMAG-u možno znížiť aj nadmerné prejavy stresu ako sú nervozita a agresivita.


štruktúra molekuly glycinátu horečnatého AKTIMAG

SCHAUMANN SLOVENSKO

Tel. +421 2 6241 0345

Fax +421 2 6241 0348