SCHAUMA OMNI-S – pre vyššiu úžitkovosť prasníc, prasiat a kancov


Lososový olej a lignocelulóza ako účinné látky, hydrotermicky ošetrená pšenica ako nosič, organické kyseliny a antioxidanty ako stabilizátory - komponenty v tomto produkte zabezpečujú zdravie, plodnosť a vitalitu pri dosahovaní vysokej úžitkovosti a rentability.

 

Doplnkové krmivo SCHAUMA OMNI-S bolo špeciálne  skoncipované  na zabezpečenie vysokej úžitkovosti prasníc a prasiat. Vysoký obsah kvalitného lososového oleja pozitívne vplýva na rôzne fyziologické parametre. Dochádza k podpore imunitného systému, zvyšuje sa plodnosť prasníc a kancov. Okrem toho sa zvyšuje vitalita  a obranyschopnosť novonarodených prasiat.

 

Cenný lososový olej

 

Použitý lososový olej má vysoký a stabilny obsah omega-3-mastných kyselín (EPA, DHA, DPA), má vysoký stupeň čerstvosti , nakoľko suroviny sú chladené a spracovávajú sa vždy v čerstvom stave.

 

Funkčná lignocelulóza

 

Funkčná lignocelulóza s definovaným podoelom fermentovateľnej vlákniny cielene pôsobí na zdravie črevného traktu. Štandardizovaná kombinácia rozpustnej a nerozpustnej vlákniny poskytuje množstvo výhod: rýchlejšia pasáž krmiva hrubým črevom  zabraňuje zvyšovaniu patogénnych kmeňov. Fermentačné procesy sa presúvajú do zadnej časti črevného traku  a zlepšujú konzistenciu výkalov. Medzi ďalšie vlastnosti špecifickej lignocelulózy patrí prebiotický účinok, väzba a inaktivácia patogénnych kmeňov a efekt zníženia stresu.

 

Hydrotermicky ošetrená pšenica

 

Hydrotermicky ošetrená pšenica  sa z fyzikálneho a fyziologického hľadiska osvedčila ako výborný nosič pre požadované množstvo oleja, které sa aplikuje pomocou špeciálnej vákuovej metódy. Táto metóda je dôležitou súčasťou konceptu vývoja produktu SCHAUMA OMNI-S, nakoľko len vďaka vysokému podielu oleja  možno do kŕmnych zmesí odporučovať primerane nízke dávky SCHAUMA OMNI-S.

SCHAUMANN SLOVENSKO

Tel. +421 2 6241 0345

Fax +421 2 6241 0348

 

 

K produktom

Produktbereich Sauen