Zavolajte nám Napíšte nám
Tierwohl
Blaho zvierat

Udržateľnosť a blaho zvierat

Pre SCHAUMANN je blaho zvierat prioritou popri ekonomických, ekologických a sociálnych aspektoch udržateľnosti. Dôležitú úlohu zohráva hlavne zdravie zvierat. Množstvo účinných látok, vyvinutých a vyrobených firmou SCHAUMANN, má pozitívne účinky na zdravie zvierat.

Výživa a kŕmenie májú rozhodujúci vplyv na blaho zvierat

Blaho zvierat nie je len otázkou chovu zvierat, ale zahŕňa aj výživu a kŕmenie v súlade s potrebou a požiadavkami. To vytvára základ pre pohodu a vysokú úžitkovosť. Množstvo a zloženie použitého krmiva musí byť prispôsobené potrebe zvierat.

Špeciálne zloženie ovplyvňuje využiteľnosť živín a zdravie

Probiotiká, fermentačné produkty z tuhej fermentácie a organicky viazané stopové prvky zlepšujú stráviteľnosť a využiteľnosť použitého krmiva. Dosiahne sa zníženie črevných chorôb, zlepšenie kvality kopýt, zvýšenie reprodukčných parametrov a zníženie vylučovania živín a stopových prvkov do životného prostredia.

Lepšie využitie vlastnej krmovinovej základne

S lepším využitím vlastnej krmovinovej základne sa znižuje aj množstvo nakúpeného krmiva, čím sa šetria existujúce zdroje surovín. Inovatívne účinné látky umožňujú výživu a kŕmenie šetrné k zvieratám a životnému prostrediu a súčasne zlepšujú efektivitu a ekonomiku chovu.