Zavolajte nám Napíšte nám
Innovative Wirkstoffe von SCHAUMANN

CERAVITAL XP zvyšuje stráviteľnosť bielkovín u prasiat a teliat

Logo CERAVITAL XP

Inovatívna účinná látka CERAVITAL XP optimálne využíva bielkovinové krmivá ako sójový a repkový extrahovaný šrot. Produkt z fermentácie pevných látok podporuje uvoľnenie bielkovín z bunkovej väzby krmiva, k dispozícii je tak viac aminokyselín.

CERAVITAL XP vo výžive ošípaných 

Priemerne je 15-20% bielkovín obsiahnutých v krmive v gastrointestinálnom trakte nevyužitých. Z dôvodu lepšieho sprístupnenia neškrobnatých polysacharidov (NSP) klesá obsah ťažko stráviteľných zložiek vlákniny, pričom sa zlepšuje konverzia krmiva. Okrem iného sú vďaka sprístupneniu NSP podporené baktérie, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie zvierat. CERAVITAL XP znižuje množstvo nežiaducich kmeňov, pretože v hrubom čreve zostáva menej nestráviteľných bielkovín.

CERAVITAL XP šetrí nákup bielkovinových krmív pri zachovaní vysokej úrovne úžitkovosti a vysokom podiele chudej svaloviny jatočného tela. Použitie inovatívnych účinných látok umožňuje znížiť hladinu N-látok vo výžive a zároveň s tým klesá vylučovanie N-látok hnojovicou.

CERAVITAL XP vo výžive teliat

Bielkoviny sú pre rast a denný prírastok teliat nenahraditeľné. Zdroje bielkovín ako repkový a sójový extrahovaný šrot nemôžu však mladé teľatá ešte dobre využiť.

CERAVITAL XP sprístupňuje "schované" bielkoviny v krmive pre enzymatické trávenie v tenkom čreve teliat. Teľatá potom môžu bielkoviny v krmive lepšie využiť na rast.

 

Účinok CERAVITAL XP

Účinok CERAVITAL XP
Štvornásobný účinok CERAVITAL XP