Zavolajte nám Napíšte nám
Innovative Wirkstoffe von SCHAUMANN

PROVITA LE – SCHAUMANN - probiotikum pre teľatá

Logo PROVITA LE

PROVITA LE je kombináciou dvoch vysokoúčinných kmeňov baktérií mliečneho kvasenia. Potlačuje patogénne organizmy a posilňuje priaznivú mikroflóru v črevom trakte teliat.

PROVITA LE obsahuje dva účinné kmene baktérií mliečneho kvasenia

Probiotikum PROVITA LE bolo vyvinuté vo výskumnom a vývojovom stredisku firmy SCHAUMANN. Tvorí ho ideálna kombinácia dvoch aktívnych kultúr: Enterococcus faecium a Lactobacillus rhamnosus. Kmene sa aj napriek rozdielnemu pôvodu, vzhľadu, vývoju a metabolizmu navzájom podporujú v raste a pozitívne sa dopĺňajú vo svojich metabolických aktivitách. Oba kmene boli izololované z prirodzených zdrojov potravy. Nie sú geneticky modifikované.

PROVITA LE posilňuje črevnú mikroflóru a inhibuje nežiadúce mikroorganizmy

V počiatočnej fáze dochádza k rozsiahlemu pomnoženiu oboch kmeňov baktérií mliečneho kvasenia, a tým k rýchlej kolonizácii na celom povrchu črevnej sliznice. Potlačené sú patogénne kmene ako napr. Escherichia coli a koliformné kmene.
Mikrobiologická analýza u teliat potvrdzuje zvýšenie enterokokov v lačníku (jejunum) na niekoľkonásobok východiskovej hodnoty. Tento efekt sa tiež prejavuje v slepom čreve (caecum) a v menšej miere v tračníku (colon). Dochádza k mnohonásobnému zvýšeniu grampozitívnych anaeróbnych mikroorganizmov ako sú napr. bifidobaktérie a eubaktérie.

Lepší zdravotný stav a vyššia úžitkovosť - vývoj teliat je rýchlejší a rovnomernejší

Vďaka použitiu probiotika PROVITA LE sa zvyšuje príjem objemových a jadrových krmív nielen v priebehu mliečnej výživy ale aj v odchove teliat. Teľatá dobre rastú a sú zdravé. Dochádza k celkovej podpore imunitného systému a posilneniu zdravotného stavu teliat. Výsledkom je vyššia úroveň úžitkovosti (tabuľka 1 a 2, graf 1).

PROVITA LE
Darst. 1: Leistungsverbesserung mit PROVITA LE - Angaben in % zur Kontrollgruppe
PROVITA LE
Darst. 2: Leistungsverbesserung mit PROVITA LE - Angaben in % zur negativen bzw. positiven Kontrollgruppe
PROVITA LE
Darst. 3: Wirksamkeit von PROVITA LE in der Kälberaufzucht