Zavolajte nám Napíšte nám
Produkty pre ošípané

Produkty pre ošípané

Krmivá pre ošípané

SCHAUMANN Vám ponúka produkty pre všetky kategórie ošípaných. Produktový koncept zahŕňa minerálne krmivá, špeciality, kombinácie kyselín, mliečne náhradky, predštartéry a krmivá na odchov prasiat. V oblasti kŕmenia prasníc, prasiatok a výkrmu ošípaných treba zohľadniť viacero aspektov.  Naši odborní poradcovia Vás radi podporia pri všetkých otázkach ohľadom kŕmenia a výkrmu ošípaných.

Vo výžive prasných prasníc je dôležité dbať na doplnenie telesných rezerv. Zároveň treba zabezpečiť prísun všetkých dôležitých živín na embryonálny rast. V rôznych fázach prasnosti je preto vhodné skrmovať špeciálne kŕmne zmesi pre prasné prasnice v množstve prispôsobenom príslušnej fáze prasnosti. Počas 28 dňovej laktácie musí mlieko prasnice primerane vyživiť až 14 prasiatok z jedného vrhu. Počas tejto doby by prasnice mali prijímať špeciálne prispôsobené krmivo pre dojčiace prasnice. Okrem zvýšenia koncentrácie energie je dôležitá aj vysoká hladina účinných látok a tiež optimálne vybilancovaný prísun aminokyselín.

S cieľom dosiahnutia vysokej odstavovej hmotnosti prasiat je potrebné ciciaky prikrmovať. Krmivo musí obsahovať chutné a vysoko stráviteľné kŕmne suroviny, ako sú mliečne komponenty, termicky upravený škrob a špeciálne upravené zdroje bielkovín. V období odstavu prasiat je vhodné prikrmovať doplnkové krmivá s obsahom kyselín a enzýmov s cieľom kompenzácie zníženej syntézy vlastných enzýmov a kyseliny žalúdočnej. Chutné a vysoko stráviteľné komponenty, optimálny prísun aminokyselín a aktívnych zložiek sú obzvlášť dôležité pre rast a optimálny vývoj v odchove prasiat.

Dostatočné krmisko a kŕmenie do sýtosti na začiatku výkrmu ošípaných  sú doležitým predpokladom na dosiahnutie maximálnych prírastkov.  Požiadavky na krmivo výkrmových ošípaných by sa mali počas výkrmu stále prispôsobovať. Cieľom je intenzívna tvorba mäsa a kostry ale aj efektivita nákladovosti kŕmenia. Na konci výkrmu treba kŕmnu zmes upraviť tak, aby nedošlo k pretučneniu ošípaných. Vysoké prírastky a vysokú jatočnú výťažnosť možno dosiahnuť len pri zohľadnení správneho manažmentu výkrmu, a to od predvýkrmu až po konečnú fázu výkrmu.